İstanbul Oda Müziği Festivali Başlıyor

İstanbul Oda Müziği Festivali Başlıyor

İstanbul’da uzun yıllar süreceği öngörülen yani geleneksel olması planlanan bir festival başlıyor. Oda Müziği Festivali bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek.

Oda Müziği nedir? diye soracak olursanız, az sayıda enstrüman tarafından çalınan müziklere oda müziği deniyor. Oda müziği grubu genelde 3-4 kişiden oluşuyor. Zaman zaman 5-6 kişi olması da tercih edilebiliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı I. İstanbul Uluslararası Oda Müziği Festivali’ni düzenliyor. Bu yıl ilki gerçekleştirilecek festival 21 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Her yıl bir teması olması planlanan İstanbul Oda Müziği Festivali’nin bu yılki teması “Doğa ve İstanbul”

 “Gençler İstanbul’u, müzik doğayı iyileştirecek” konseptiyle yola çıkan İstanbul Uluslararası Oda Müziği Festivali; genç, dinamik ve sürekli yeniyi arayan bakış açısı, müziğin değiştirici ve dönüştürücü gücüne olan inancı ile festival boyunca “İstanbul ve doğaya karşı sorumluluğu” ele alıyor.

İstanbul Uluslararası Oda Müziği Festivali’nin programı, 14 Eylül Salı sabahı saat 10.30’da Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yapılacak bir basın toplantısıyla duyurulacak. 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.