2021 YKS tercih sonuçları için sona gelindi

28.08.2021
880

2021-YKS tercih sonuçları bekleyen adayların heyecanı her geçen gün artıyor. 2021 YKS tercih işlemleri, 05 Ağustos 2021 tarihinde saat 10.00’da başlamıştı. Son tercih günü 13 Ağustos olarak açıklanmasına rağmen tercih süreci başlamadan yapılan bir açıklamayla tercihler, 05-20 Ağustos 2021 tarihleri arasında alınmıştı.

Tercih işlemleri, 20 Ağustos 2021 tarihinde saat 23.59’da sona ermiş ve üniversite tercih sonuçları için geri sayım başlamıştı.

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYIN

 YKS 2021 tercih sonuçları ne zaman açıklanır?

Üniversite öğrenci adayları, 2021 YKS tercih sonuçları heyecanla beklemeye başladı. Sosyal medyada her gün yüzlerce paylaşım yapan adaylar tercih sonuçlarının açıklanmasını bekliyor.

ÖSYM Başkanı Aygün’ün açıklaması geldi.

 2021 YKS tercih sonuçları nasıl açıklanacak?

Yerleştirme Sonuçları internet (https://sonuc.osym.gov.tr) aracılığıyla adaylara açıklanacak. Sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek. İnternet sayfasındaki duyurular, sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmünde olacak. Yurt dışındaki üniversitelere yerleştirilen adaylar için, gerekli olduğunda ve adayın müracaatı üzerine yerleştiği programı gösteren bir yazı verilecek.

Peki sonuçlar ne zaman açıklanır?

Konu hakkında sosyal medyada belirsizlik artınca ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün sosyal medya hesabından bir açıklamada bulundu. Aygün tarafından yapılan açıklama şu şekildeydi:

ÖSYM Başkanı YKS 2021 Tercih Sonuçları Açıklaması

Yapılan açıklama sonucunda kayıt takviminin de başlayacak olması nedeniyle gözler Pazartesi – Salı günlerine çevrildi. Önümüzdeki haftanın ilk günleri üniversiteye yerleşecek öğrenciler için oldukça heyecanlı geçeceğe benziyor. Pazartesi ya da Salı günü üniversite sonuçlarının açıklanması bekleniyor.

Üniversitelere kayıt işlemleri nasıl yapılacak?

YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 6-10 Eylül 2021 tarihleri arasında, elektronik kayıtlar ise 4-8 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacak. Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt için gerekli belgeleri tamamlayarak kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunlu. Bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedecekler.

YKS yerleştirme sonuçları

 2021 YKS tercih sonuçlarını açıklandığında https://sonuc.osym.gov.tr  adresinden öğrenebilirsiniz.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.