Başakşehir Altyapı Seçmeleri Ne Zaman Yapılacak?

23.05.2021
447

Başakşehir Futbol Külübü alt yapı seçmelerini daha önceki yıllarda içinde bulunduğumuz Mayıs ayının sonlarında çokça gerçekleştirmişti. Ancak en son iki yıl önce gerçekleştirilen Başakşehir Altyapı Seçmeleri ise Temmuz ayının sonlarına doğru yapılmıştı. Tarih konusunda net bir fikir belirtmenin zor olacağı seçme tarihleri konusunda takipte olmak faydalı olacaktır.

Süper Lig’in dikkatleri üzerine çeken lige çıktığı yıldan itibaren hep zirveye ortak olabilecek zindeliği ve idealizmi veren takımın bir parçası olmak istiyorsanız takipte kalın. Ünlü futbolcuların transfer olmak istediği takımların başlarında gelen bu güzide kulübün altyapı seçmelerine katılmak isabetli bir karar olacaktır.

Başakşehir Futbol Kulübü’nün tarihçesi hakkında biraz bilgi verelim.

4 Haziran 2014 tarihinde kuruldu. Kulüp bir sermaye şirketine ait.

Başakşehir, Süper Lig’deki ilk yılında ligi 4. sırada bitirdi. Avrupa Ligi için ön eleme oynama hakkını kazandı.

İkinci yılında ligi 4. sırada tamamladı. Bir sonraki yıl ise bu sefer sonuç lig ikinciliğiydi. Ayrıca bu sene şampiyonlar liginden elenerek Uefa Avrupa liginde mücadele ettiği grupta üçüncülük elde etti.

2018-2019 sezonu sonunda ligdeki puan tablosunda bir kez daha 2. sırada yer aldı.

2019-2020 sezonunda Uefa Avrupa Ligi’nde son 16’ya kaldı. Bu yıl ayrıca ilk lig şampiyonluğunu elde etti. Bu kadar kısa bir sürede çok ciddi başarılara imza atarak bu başarıları da lig kupası ile taçlandırdı.

İstanbul Başakşehir Altyapı Seçmeleri nerede yapılıyor?

Altyapı seçmeleri genel itibariyle Balat Altyapı Tesisleri’nde yapılıyor. Seçmeler suni çim sahada 2×15 dakikalık çift kale maç formatında oynanan maçlar sonucunda belirleniyor.

Bu yıl hangi yaş grupları seçmelere alınacak?

Bu yıl normalde 2007 – 2013 doğumluların normalde katılması gerekiyordu. Ancak geçen sene gerçekleştirilmediği için bu yıl kulübün nasıl bir seçme grubu belirleyeceği merak konusu.

İstenen Belge ve Malzemeler

Genel olarak Başakşehir’in alt yapı seçmeleri için genç sporculardan istediği belgeler ise şu şekilde belirleniyor.

  • Sporcu nüfus cüzdan fotokopisi
  • Sağlık raporu (Seçme ayı içinde alınmış olmalı),
  • Spor malzemeleri, tekmelik ve futbol ayakkabıları (Suni çim sahaya uygun ayakkabı)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.