19 Mayıs programında gençler hayran bıraktı

19.05.2021
130

Bugün 19 Mayıs 2021 Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102. yılı. Kurtuluş ateşinin yakıldığı gün olan ve Atatürk’ün gençliğimize armağan ettiği bugün ülkemizin dört bir yanında bayram olarak kutlanıyor.

Mustafa Kemal Atatürk, gençliğinin ne kadar önemli olduğu, ülkenin geleceğinde muhakkak çok ciddi rol almaları gerektiği konusundaki ısrarına dikkat çekmek için bu günü bayram olarak ilan etmiş ve her yıl kutlanması kararlaştırılmıştır.

19 Mayıs Programı

Sanat ve spor alanlarında başarılı gençleri sürekli ön plana çıkaran ulusal medya bilim konusundaki maharetli gençleri genelde pas geçmekte ya da gerektiği kadar yer vermemektedir. Halbuki dünyayı kurtaran, değiştiren öncelikle Uğur Şahin, Aziz Sancar gibi isimlerdir. Halbuki bir anda bu noktaya gelmeyen bu kişileri eğitimleri boyunca elde ettiği başarılarını dünyanın ilgisini çekene kadar gündeme getirmemişiz, hatta varlıklarından bile haberdar olmamışızdır.

Bu bayram, Milli Eğitim Bakanlığı, bir süredir bu tür çalışmalarda bulunan gençleri gururlandırdı. Bakanlık başarılı öğrencilerden oluşturduğu gençlere bir program gerçekleştirip onların yeteneklerini ulusal düzeyde sergilemesini sağladı. Aynı zamanda bir çok öğrenci ile de sohbet edip onların sorularına yanıtlar verdi.

“Ziya Hoca” eğitmen yaklaşımı nedeniyle her zaman takdir topladı. Gençleri, öğrencileri bilim yolunda heveslendiren, çalışmalarına kıymet veren Milli Eğitim Bakanı göreve ilk geldiği günden beri bu tavrını sürdürüyor.

Program TRT EBA Ortaokul kanalından yayınlandı.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.