2021 Yetenek Sınavları (Lise) Ne Zaman Yapılacak?

05.05.2021
263

Güzel sanatları lisesi, spor lisesi yetenek sınavı ile öğrenci alan okullar. Her yıl bu okullar için bir yetenek sınavı uygulanıyor. Yetenek sınavı sonuçları açıklanınca bu sonuçlara göre öğrenciler kayıt hakkı kazanıyor.

Öğrenciler için heyecanlı geçen bu sürecin ne zaman başlayacağı ise merak ediliyor. Bu yıl süren pandemi koşulları nedeniyle yetenek sınavlarının gerçekleşip gerçekleşmeyeceği, gerçekleşmesi halinde hangi tarihlerde yapılacağı gibi sorular konuyu takip edenlerin en büyük sorusu!

Yetenek sınavları normalde ne zaman yapılıyor?

Geçtiğimiz yıl 1-10 Temmuz 2020 tarihlerinde yapılan Güzel Sanatlar Lisesi ve Spor Lisesi yetenek sınavları bir önceki yıl ise 1-5 Temmuz 2019 tarihlerinde yapılmıştı.

Başvurular daha önce tamamlanıyor

Her ne kadar sınavlar bu tarihlerde yapılsa da bir süre öncesinde bu sınavlar için başvurunuzu tamamlamalısınız.

Yine geçtiğimiz 15-29 Haziran 2020 tarihlerinde yapılan başvurular , bir önceki yıl 10-28 Haziran 2019 tarihlerinde gerçekleştirilmişti. 2021 yılında da benzer bir takvimin bizi bekleyeceğini söylemek mümkün. Yani 2021 yılının Haziran ayı ortalarında başvurularının alınacağını 2021 Temmuz ayının başında ise yetenek sınavlarının yapılacağını söyleyebiliriz.

Bu yıl için başvuru takvimi yayınlanır yayınlanmaz sizlerle paylaşacağız. Konu hakkında aklınıza takılan soruları yorum kısmından sorabilirsiniz. Hayali bu tür liselere yerleşmek olan tüm ziyaretçilerimize başarılar diliyoruz.

Güzel sanatlar ve spor lisesi yetenek sınav sonuçları hakkında gelişmeleri de takip edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.