Ölümsüz komediler İş Sanat Okuma Tiyatrosu’nda

12.04.2021
408

Dünya klasiklerinden bölümlerin seslendirildiği “İş Sanat Okuma Tiyatrosu” yeni eserlerle devam ediyor. En popüler komedi eserleri arasında yer alan, Nikolay Gogol’un Müfettiş’i 14 Nisan’da, William Shakespeare’in Aşkın Emeği Boşuna adlı oyunu ise 28 Nisan’da ilk gösterimini yapacak. 

Nikolay Gogol’un beş perdelik bir oyun olarak kaleme aldığı ve ilk kez 1836’da sahnelenen Çarlık Rusyası’ndaki bürokrasiyi eleştiren Müfettiş oyununu Mert Asutay ve Gökay Akgör seslendiriyor.  

İş Sanat Okuma Tiyatrosu’nda bu sezon, Shakespeare’den Kış MasalıWindsor’un Şen KadınlarıMacbeth, Antonius ve Kleopatra, Romeo ve Juliet, 12. Gece, Bir Yaz Gecesi Rüyası, Kuru Gürültü, Othello’nun yanı sıra Lope de Vega’dan Olmedo ŞövalyesiMolière’den Kibarlık BudalasıHastalık Hastası, Pierre-Augustin Beaumarchais’ten Figaro’nun Düğünü veya Çılgın GünAnton Çehov’dan Evlenme TeklifiAyı ve Henrik Ibsen’den Peer Gynt eserleri yer aldı ve 1.5 milyondan fazla erişime ulaştı. Etkinlikler ilk gösterim tarihlerinde saat 20.30’dan itibaren İş Sanat’ın YouTube kanalı ve internet sitesinden izlenebilecek. 

Tüm etkinlikler, İş Sanat’ın YouTube kanalı ve internet sitesi üzerinden sezon boyunca ücretsiz erişime açık olacak. 

Okuma Tiyatrosu Nedir?

Felsefi ağırlığı fazla olan yani sahnelenmesi zaten zor olan oyunların metinlerinin ezberden değil de kağıt üzerinden okunarak sahnelendiği tiyatro türü. Oyunda parantez içinde yazan yerleri de okuyan ve rol dışı bir kişi daha vardır.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.