Su grubu burçları hangileridir? Su grubu burçların özellikleri nelerdir?

05.04.2021
89

Su grubunda yer alan burçlar akrep, balık ve yengeç burçlarıdır. Su grubu burçlarından olan insanlar genel olarak naif ve hassas bir yapıya sahip olup karşısına çıkacak insanın da benzer özelliklere sahip olmasını istemektedir. Ayrıca su grubu burcuna sahip insanlar hislerini temel alarak yaşamaktadır. Bu burçların kendine has özellikleri ise aşağıda verilmektedir.

Su grubu burçları şunlardır:

  • Akrep
  • Balık
  • Yengeç

Akrep Burcunun Genel Özellikleri

Akrep burcu insanı her türlü duyguyu çok kuvvetli bir şekilde yaşamaktadır. Bu nedenle akrep burcu insanında duygular beden diline de yansımaktadır. Akrep burcu bir insan çalışkan ve azimli olmaktadır. Sürekli olarak burunlarının dikine gitmeleri ve fazla kuşkucu olmaları ise akrep burcu insanının sahip olduğu olumsuz özelliklerdir.

Balık Burcunun Genel Özellikleri

Balık burcu insanlar herkes tarafından fazlaca duygusal olarak bilinmektedir. Bu insanlar duygularına kolay kolay yenik düşmemekte ve duygularını kontrol altına almayı başarabilmektedir. Genel olarak karşısındaki kişiyi etkileme gücü yüksektir. Kibar ve şefkatli bir yapıya sahiptir. Çevresinde olup biten olaylardan çok kolay bir şekilde etkilenebilmektedir. Hayal kurmaktan ve hayalleriyle yaşamaktan son derece zevk almakta iken yeri geldiğinde de zekâsını çok iyi kullanabilmektedir.

Yengeç Burcunun Genel Özellikleri

Yengeç burcu insanı duygusal ve vicdan sahibi bir kişiliğe sahip olmaktadır. Sevdiklerine olan bağlılığı fazla olmakla birlikte karşı taraftan da aynı yaklaşımı beklemektedir. Beklediği karşılığı bulamadığında bu durumu içinde bir kuruntuya dönüştürürse alıngan tarafı açığa çıkabilmektedir. Başkalarına iyilik yapmayı seven ve evine bağlı olan kişilerdir. Kavgacı olmaktan hoşlanmayan ama kendine yapılan yanlış davranışı da kolay unutmayan bir yapıya sahiptir. Sorumluluklarının bilinciyle yaşamakta olup işleriyle ilgili her türlü detayın üzerine düşmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.