Hava grubu burçları hangileridir? Hava grubu burçların özellikleri nelerdir?

03.04.2021
285

Hava grubunda kova, ikizler ve terazi burçları yer almaktadır. Hava grubu burçlarının ortak özelliği değişken bir yapıya sahip olmaları ve konuşmayı sevmeleridir. Bu üç burcun kendine has özellikleri ise aşağıda verilmektedir.

Hava grubu burçları şunlardır:

  • Kova
  • İkizler
  • Terazi

Bu burçlar hakkında kısaca bilgi verelim.

Kova Burcunun Genel Özellikleri

Kova burcu insanı özgürlüğüne fazla düşkün olmaktadır. Bu nedenle diğer insanlarla olan ilişkilerinde her ne kadar samimi olsa bile özgürlüğünün kısıtlanmasına müsaade etmemektedir. Özgürlüğüne müdahale edileceğini hissettiği anda da rotasını başka yöne çevirmektedir. Kova burcu insanı hem geleneklerine bağlı hem de yeniliklere açık bir yapıya sahiptir. Ayrıca kafasına koyduğu bir işi gerçekleştirebilmek için tüm gücüyle mücadele etmektedir. Ancak sabit fikirli ve dik kafalı olma gibi özellikleri nedeniyle zaman zaman çeşitli sorunlar yaşayabilmektedir.

İkizler Burcunun Genel Özellikleri

İkizler burcu insanının herkes tarafından bilinen en temel özelliği duygu ve düşüncelerinde yaşadığı keskin değişikliklerdir. Oldukça keyifli görünürken aniden dünyaları başına yıkılmışçasına keyifsiz bir hale bürünebilmektedir. Bu özellikler ikizler burcu insanının kararsız ya da güvensiz olarak algılanmasına neden olmaktadır. Ancak kısa süre içinde yaşamış oldukları bu değişimler, onların hayat boyunca karşılaşılan olaylara adaptasyon sürecini kolaylaştırmaktadır. Yani ruh hallerinde meydana gelen değişimin hızı zekâlarına da yansımakta ve onları pratik zekâlı yapmaktadır. Bunun dışında ikizler burcu insanı sempatik ve konuşmayı seven bir yapıya sahip olmaktadır.

Terazi Burcunun Genel Özellikleri

Terazi burcu insanının en temel özelliği dengesiz ve kararsız olmasıdır. Bu özellikleri nedeniyle zor insan olarak tarif edilebilmektedir. Başka bir olumsuz özelliği ise çalışmak yerine tembellik yapmayı tercih etmeleridir. Dış görünüşlerinin güzelliği nedeniyle herhangi bir ortama girdiklerinde dikkatleri üzerine çekebilmektedir. Yerine göre aşırı duygusal olabildikleri gibi yeri geldiğinde de eğlence düşkünü bir hal alabilmektedir. Çevresindekiler için iyi bir dert dinleyicidir. Kalplerinde kötülüğe yer vermeyen, sevmekten ve sevilmekten çok hoşlanan insanlardır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.