Ara tatil ne olacak? Ortaokul ve liselerde ara tatil ve yaz ne zaman?

03.04.2021
214

Pandemi ve paralelinde alınan bir takım önlemler en başta öğrencileri etkiledi. Arkadaşları ile beraber vakit geçirebildikleri, eğitimlerini aldıkları okul ortamlarından uzak kalan öğrencilerin büyük çoğunluğu bir yıldır ekran karşısından derslerini takip etmeye çalışıyor. Nisanda ara tatil var mı? sorusu onların en çok cevabını merak ettiği sorulardan biri.

Bir çok öğrencinin motivasyonları zaman zaman kayboluyor. Bu durumda öğrenciler tatilin gelmesini biraz daha fazla ister hale geliyorlar. Pandemiden kısa bir süre önce ara tatil uygulamasına geçilmiş ve Nisan ayında da bir ara tatil koyularak öğrencilere bir hafta öğrendiklerini pekiştirme ve dinlenebilmeleri amacıyla bir tatil verilmişti. Ancak çok geçmeden gelen karantina ve uzaktan eğitim süreci nedeniyle ara tatil uygulaması konusunda da tereddütler yaşanıyordu.

Okullarda nisan ara tatili olacak mı?

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada bu yıl nisan ayında ara tatil uygulanmayacağı belirtildi. Böylelikle nisanda ara tatil var mı? gibi sorular da cevabını bulmuş oldu.

Geçtiğimiz günlerde yaz tatili ne zaman sorusuna cevap verilmişti.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama ile normalde haziran ayının ikinci haftası gibi başlayan yaz tatili bu yıl 2 Temmuz’da başlayacak.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.