Sony fantastik aksiyon oyunu Returnal’ın çıkışını erteledi

Sony fantastik aksiyon oyunu Returnal’ın çıkışını erteledi

Geciken prömiyerlerin geçit töreni bitmiş gibi görünmüyor. Bu kez Housemarque ve Sony Interactive Entertainment, yapımlarının çıkış tarihini ertelediğini duyurdu. PlayStation 5’e özel olan Returnal, bu baharda piyasaya sürülecek. Görünüşe göre aksiyonun yaratıcıları duyuru ile acelesi vardı.

Sony temsilcilerinin Twitter sayfalarında söylediği gibi, aksiyon filmi Returnal’ın geliştiricilerinin oyunun kalitesini istenen seviyeye getirmesi biraz daha uzun sürdü. Açıklamada salgın ve gelişmeyi zorlaştıran diğer faktörler hakkında bir kelime yoktu ve yeni çıkış tarihi olan 30 Nisan 2021, daha önce duyurulandan çok da farklı değil, eylem başlangıçta 19 Mart için planlanmıştı.

Belki de Sony, PS Store’da korkunç bir durumda olan Cyberpunk 2077’nin hikayesinin tekrarlanmasını istemiyor. Bir dizi teknik sorun nedeniyle, şirket memnun olmayan müşterilere para iade etmek ve ürünü satıştan çekmek zorunda kalmıştı. PS5’e özel benzer bir durum ortaya çıkarsa, şirketin itibar zedelenmesi çok daha önemli olacaktır, ancak şimdiye kadar Returnal söz konusu olduğunda endişelenmek için ciddi bir neden yok.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.