Brugge Maceram: Gezilip Görülecek Yerler

07.02.2021
336

Brugge, değişik çikolataları, Ortaçağdan kalma mimarisi, kanalları, turistik yerleriyle Belçika’nın başkentidir. Bence herkes ölmeden önce yapılacaklar listesine Brugge’ye gitmeyi eklemeli. Son derece güzel turistik yerleri, inanılmaz manzaralarıyla benim gönlüme taht kurmayı başardı doğrusu. Size burada gezdiğim gördüğüm yerlerden, denediğim lezzetlerden, ziyaret ettiğim tarihi yerlerden bahsedeceğim. Eğer Brugge’ye gitmeyi düşünen varsa, yazımı okumadan gitmenizi tavsiye etmem.

Brugge’de Gezdiğim Turistik Yerler

Brugge sahip olduğu kanallar sebebiyle Kuzey’in Venedik’i olarak adlandırılır. Ben de oradayken öğrendim böyle dendiğini. Oraya kadar gitmişken bu muhteşem, göz alıcı kanal manzarasını görmeden dönmek olmaz. Ben de oradayken, bir yandan Belçika biramı yudumlarken bir yandan kanal turu yapıyordum. Gerçekten görmeye değer.

Gezimin kalanına geçmeden önce size yararlı bir tavsiye vermek isterim. Şehrin girişinde bulunan tourist information isimli yerden, son derece işe yarayan haritayı 1.5 Euro’nuza kıyıp, almanızı öneririm. Gerçekten benim işimi çok kolaylaştırmış, her şeyi elimle koymuş gibi bulmamı sağlamıştı.

Benim bulunmaktan çok keyif aldığım size de mutlaka yapmanızı tavsiye ettiğim bir diğer şey ise Belfort Kulesi’ne çıkıp, şehri tepeden izlemek. Şehrin o Ortaçağ’dan kalma, bozulmamış dokusunu ayaklarımın altına almak efsaneydi doğrusu.

Yine çok keyif alarak yaptığım şeylerden biriyse Belçika çikolatam elimde, şehrin o inanılmaz güzellikteki tarihi sokaklarını gezmek, her yeri sanat kokan o küçük, sevimli evlerin etrafında dolaşmak. Gerçekten de denediğim Belçika çikolatası o güne kadar yediğim en lezzetli çikolataydı. Kesinlikle denemelisiniz.

Şehrin meydanında denk geldiğim küçük bir grubun verdiği konseri dinleyebilmek ve hemen yanında açılmış sergiyi gezebilmek, o günün gerçekten şanslı günüm olduğunu hissettirmişti. Her zaman olmaz ama her siz de denk gelirseniz mutlaka sokak konserlerini dinlemeli, Belçika’nın sanat anlayışını yansıtan sergilerini gezmelisiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.