Siyah noktalara karşı 6 ev yapımı çözüm

Siyah noktalara karşı 6 ev yapımı çözüm

Siyah noktalar, pahalı kozmetik ürünler kullansanız bile kolay giderilmez, kötü bir görünüm oluşturur ve sinir bozucudur. Neyse ki, ortalama bir ev siyah noktaları güvenilir bir şekilde giderebilecek doğal ilaçlarla doludur.
Siyah noktaları gideren doğal ilaçlar

Siyah noktalarla uğraşmak zor olabilir ama imkansız değildir.
Siyah noktalar, cilt bezlerinde aşırı yağ ve sebum birikmesinin neden olduğu ciltte oluşan tıkanıklıklardır. Yağlar oksitlendiğinde koyulaşır ve siyah noktalara kendine özgü rengini verir.
Siyah noktalar, sıkılarak hızla boşaltılabilir, ancak kalıcı olarak çıkarılamaz ve yeniden oluşurlar.

Siyah noktalara karşı 6 doğal çözüm


Siyah noktaları olan herkes, kısa sürede içinde geri döneceklerini bilir. Öyleyse siyah noktaları bir kez ve tamamen ortadan kaldırmak için ne yapılabilir?


İşte siyah noktalarla baş etmenin altı doğal yolu:

 1. Karbonat siyah noktaları giderir
  Sıradan, hemen her mutfakta bulunan karbonat, en azından siyah nokta üzerinde bazı pahalı markalı eczane ürünleri kadar etkilidir. Siyah noktaları kabartma tozu ile gidermek çok kolaydır!
  Karbonatla bir macun yapın:
  Bunu yapmak için bir çay kaşığı karbonatı iki çay kaşığı damıtılmış suyla karıştırın.
  Daha sonra elde ettiğiniz macunu, cildin etkilenen bölgesine sürün, iyice masaj yapın ve durulayın. Bu işlem sadece ölü veya hasar görmüş cilt hücrelerini temizlemekle kalmaz, aynı zamanda ilk başta siyah noktalara neden olan kir ve fazla yağı da giderir.
  Bununla birlikte, siyah noktaları gidermek için normal kabartma tozunu kullanmayın, sadece saf karbonat kullanın.
 2. Limon suyu siyah noktaları giderir
  Limon suyu geleneksel olarak sivilce, sivilce izleri ve siyah noktalar gibi bir dizi cilt probleminde kullanılır.
  Siyah noktaları gidermek için limon suyunun kullanılmasının iki etkili yolu vardır:

İlk olarak, dört damla limon suyu bir çorba kaşığı şekerle karıştırılabilir (soyma etkisi için) ve etkilenen bölgelere masaj yapılabilir.
Bu, siyah noktaların giderilmesine yardımcı olur ve ayrıca cildinizin genel görünümünü iyileştirir.


Siyah noktaların giderilmesi için uygulanabilecek ikinci yöntem, limonu organik doğal yoğurt, bal ve tuzla karıştırarak cildin etkilenen bölgelerine maske gibi uygulamaktır. Maske ciltte 30 dakika kalır ve ardından tekrar dikkatlice çıkarılır.
Burada da siyah noktaların önüne geçilir, var olan siyah noktalar kademeli olarak giderilebilir ve aynı zamanda cilde nem kazandırıp besler.
Ancak burada bir uyarı yapmamız gerekli, limon gibi asidik etkisi büyük bir ürünü yüzünüzde kullanacaksanız cildinizin aşırı hassas olmaması gerekir.

 1. Tuzlu su siyah noktaları giderir
  Tuzlu su, sadece soğuk algınlığı geçirirken burun durulamaya veya boğaz ağrısı için gargara yapmaya yaramaz, inatçı siyah noktalara karşı olduğu kadar; aynı zamanda çok yaygın sivilcelere karşı da etkilidir.
  Tuzlu su, cildi fazla yağdan koruyarak siyah noktaları giderir. Tuzlu suyu düzenli aralıklarla ve sabırla uygularsanız, siyah noktalarınızın sayısının nasıl küçüldüğünü gözlemleyebileceksiniz.
 2. Diş macunu siyah noktaları giderir
  Diş macununuz bile siyah noktalarla savaşmanıza ve onları gidermenize yardımcı olabilir.
  Diş macununu diş fırçalamak için kullanmadığınız bir diş fırçası ile etkilenen bölgeye sürün .
  Bu yöntem siyah noktaları iki şekilde giderir:
  Birincisi, diş macunu cildinizde olabilecek fazla yağı kurutur bu da yağlı ciltlerdeki parlak görünüme karşı etkilidir.
  İkincisi, etkilenen bölgeyi bir diş fırçası ile ovalamak, peeling gibi etki eder.
  Bu, cildinizi daha yumuşak ve esnek bırakırken mevcut siyah noktaları gidermenin harika bir yoludur.
 3. Bal siyah noktaları giderir
  Bal sadece cildi nemlendirip sıkılaştırmakla kalmaz, aynı zamanda maske olarak kullanıldığında siyah noktaları da etkili bir şekilde giderir.
  Maske yapmak için bal tarçın tozu ile karıştırılarak bir macun oluşturulur.
  Bu maske cilde uygulanır ve birkaç saat ciltte kalması gerekir. Daha sonra cilt özenle temizlenir. Cildiniz önemli ölçüde daha temiz ve sağlıklı olacaktır.
 4. Çiğ yumurta siyah noktaları giderir
  Gerekirse, bir çiğ yumurta (veya daha iyisi, birkaç tane) bile siyah noktaların giderilmesine yardımcı olabilir.
  Bir veya iki yumurta akını bir çay kaşığı balla çırpın ve karışımı cildin etkilenen bölgelerine uygulayın. Yumurta karışımını 30 dakika yüzünüzde bırakın.
  Çiğ yumurta cildinize değerli besinler sağlar ve aslında birçok cilt problemi için etkili bir ev ilacıdır. Düzenli kullanımda, sadece siyah noktalarınız değil, aynı zamanda diğer birçok cilt problemi de giderilecektir.
  Bununla birlikte, cildinizin ancak içten beslendiği kadar sağlıklı olabileceğini de unutmayın. Bu nedenle, taze malzemelerden yapılmış aşırı alkali ve hayati maddeler içeren sağlıklı bir diyet uyguladığınızdan ve gün boyunca bol su içtiğinizden emin olun.
  Kötü bağırsak sağlığı cilt kirliliklerne de neden olabileceğinden, özellikle dış tedbirler birkaç hafta sonra yardımcı olmuyorsa – temel bir bağırsak rehabilitasyonu hakkında düşünmelisiniz.
  Bu bulunması çok basit olan 6 ipucunu evde siyah noktalara karşı kullanabilirsiniz. Doğal malzemelerle cildiniz zarar görmeden pürüssüz ve tertemiz olsun.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.