Formula 1 Türkiye heyecanı başlıyor. Yarış heyecanı hangi kanalda?

14.11.2020
578

2005 yılında ilk yarışın yapıldığı Türkiye 7 yıl boyunca küresel heyecana ev sahipliği yapmış. Ancak yedi yılın ardından organizasyon ücreti anlaşmazlığı nedeniyle 2012 takviminde Türkiye kendi ismini görememişti.

Organizasyon ücreti , Formula 1 yarışının tescili ve ticari haklarını elinde bulunduran kişiye ödenen ücret. Yarışın gerçekleştiği yedi yıl boyunca bu ücret 13,5 milyon dolarken , 26 milyona çıkartılmak istenmesi sonucu Türkiye bu miktarı ödemeyi kabul etmemiş ve böylece yarış takviminden çıkarılmıştı.

Formula 1 yarışları ne zaman başlayacak hangi kanalda yayınlanacak?

Yarışlar pazar günü başlayacak. Heyecan ise saat 13:10’da başlayacak yarışın çok daha öncesinde bir gün önceki sıralama yarışlarında kendini gösteriyor.

12 tur için verilen 45 dakikada yarışı tamamlamaları istenen F1 pilotlarının derecelerine göre ertesi gün gerçek yarışlarda yarışa kaçıncı sıradan çıkacakları belirleniyor.

Yani Formula1 sıralama turları Cumartesi 15:00’de başlarken , yarış Pazar günü 13:10’da bşalayacak.

Formula 1 Türkiye yarışı S Sport kanalından canlı olarak yayınlanacak.

Formula 1 şampiyonlukta son durum nedir?

Lewis Hamilton ülkemizde şampiyonluğunu ilan edebilir. Mercedes pilotu Lewis Hamilton ülkemize 282 puan ile lider olarak geliyor. En yakın rakibi yine Mercedes pilotu Valtteri Bottas ve puanı 197 .

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.