Ünlüler Dişlerini Nasıl Beyazlatıyor?

26.09.2020
440

Diş beyazlatma yöntemleri

Birçok kişinin şikayetçi olduğu konulardan biri dişlerin sararması ya da doğallığını kaybetmesidir. Diş beyazlatma yöntemleri olarak çeşitli uygulamalar yapılmaktadır. Bunlar arasında doğal yöntemler olduğu gibi diş hekimleri tarafından yapılan işlemler de vardır. Ünlüler genellikle profesyonel olarak diş hastanelerine başvurup diş beyazlatma ve tedavi işlemlerini hallederler.

Evde doğal yöntemle diş beyazlatma işlemleri

Çay, kahve sigara gibi gün içerisinde çok kullanan yiyecekler ve içecekler dişlerin sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir. Bunlar sık olarak kullanıldığında dişlerde sararma görmek kaçınılmaz olmaktadır. Doğal olarak diş beyazlatmak için en yaygın olarak limon ve karbonat kullanılmaktadır. Pratik bilgiler olan bu bilgileri kullanarak evde çok rahat bir şekilde dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. Birkaç damla limon suyunu 1 çay kaşığı karbonat ile kıvamı yoğunlaşana kadar karıştıralım. Sonrasında oluşan karışımı diş fırçası kullanarak ya da serçe parmağınıza sürerek dişlerinizin üzerinde dişlerinizi fırçalar gibi kullanın. Uzun süre uygulama işlemine devam ettiğiniz taktirde diş minesine zarar vereceğiniz için dikkat etmeniz gerekmektedir. En fazla 2 dakika boyunca işlemi uygulayın ve sonrasında dişlerinizi bol su ile temizleyin. Halk arasında yaygın olarak bilinen ve kullanılan bu yöntem oldukça etkilidir. Ancak ünlüler dişlerini beyazlatırken genellikle bu yöntemleri kullanmak yerine diş hastanelerine giderek diş hekimlerine başvurmaktadırlar.

Diş hekimleri tarafından yapılan işlemler

Ünlülerin yaygın olarak kullandığı yöntemdir. Dişlerde leke oluşan kısım mine olarak adlandırılmaktadır. Gün içerisinde yenilen ve içilen bütün yiyecekler bu mine kısmında leke oluşumuna neden olur. Diş hekimleri de uyguladıkları tedavi yöntemlerinde bu mine kısmını beyazlatmaya yönelik işlemler yaparlar. Ancak diş beyazlatma işlemi yapılmadan önce dikkat edilmesi gereken bir husus da dişlerde herhangi bir çürüğün olmamasıdır. Çürük olan dişleri diş beyazlatma tedavisi uygulanmamalıdır. Uygulandığı taktirde farklı diş hastalığı problemleriyle karşı karşıya kalınabilir. Diş hekimleri öncelikle dişlerinizi inceleyerek dişlerdeki lekelerin yoğunluğunu ölçer bu duruma göre de tedavi işlemleri başlar. Tedavi işlemi 1 seansı yaklaşık olarak 30 ile 60 dakika arasında sürmektedir. Dişlerdeki lekelerin durumuna göre de seans uzunluğu ve sayısı artmaktadır. İşlemlerin hepsi bittikten sonra bembeyaz ve sağlıklı dişlere sahip olmak ise kaçınılmazdır.

Televizyonlarda gördüğümüz ünlülerin neredeyse hepsinin dişleri bembeyaz ve düzgündür. Sizlerin de tahmin ettiği gibi çoğunun dişleri doğal değildir. Bir tedavi sonrasında beyazlatılmış ya da yapay dişler takılmıştır. Bu işlemleri yaptırmalarının sebebi mesleklerinden ötürü sürekli kamera karşısında olmaları ve onları izleyen birçok kişinin olmasıdır. Diş hekimleri ise bu noktada ünlülerin imdadına yetişip dişlerini beyazlatma işlemleri yapmaktadırlar. Yapılan işlem uzun ya da kısa süren seanslar sonrasında ünlülere sağlıklı ve parlak dişler sağlamaktadır. Dişlerde çürük olduğu taktirde önce çürükler giderilmeli sonrasında ise beyazlatma işlemi başlamalıdır. Beyazlatma işlemi sonrasında ise sağlıklı dişler ile sağlıklı gülüşler elde edilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.