Öğrencilerine her şey öğretmenler : Bilge Yıldırım

Öğrencilerine her şey öğretmenler : Bilge Yıldırım

Yıllar önce bir okul müdürünün “okulun açıldığı ilk gün anlarım bir öğretmenin mesleğine ne kadar sevdalı olduğunu” dediğini hatırlıyorum. Meğer çok özlermiş öğretmen yaz tatilinde öğrencilerini , okulunu . Kavuşmak için gün sayan bile varmış. O sabah ise dakikaları sayan daha da aşık bir zümre erkenden gelirmiş okula tüm hazırlığını yapmış şekilde.

İşyerinize koşar adım gitmek güzel olsa gerek. İple çekmek tatilin bitmesini. Yanlış anlaşılmasın. Aynı öğretmenler hafta başını da aynı iple çekerlermiş.

İnsan sevdiği mesleği yapınca hiç yorulmazmış. Çalıştığı her gün tatili ve cenneti olurmuş derler.

Bu yazıda size yine sosyal medyada dikkatimizi çeken Bilge Öğretmen’i anlatmak istiyoruz. Öğretmenimiz koşar adım gitmiş evinden uzaktaki o okula ve dünyayı anlatmasını bekleyen çocuklarına. Üstelik eli kolu dolu bir şekilde. Kızları için bebekleri , tokaları hazırlarken , erkek çocukları için ise arabalar hazırlamış . Kim bilir nasıl gülmüştür gözlerinin içi , mesele Bilge Öğretmen’den almak aslında oyuncakları . Yoksa oynanır ve bir süre sonra atılır bir kenara sonuçta büyüyene kadar oyuncaktır hayat. Büyüyünce tatlı hatıralar anlatan eşyaları tutarız yanımızda sadece.

Ancak öğretmen sevgisi bu . Hele Bilge Öğretmen’in sevgisi öyle oyuncak arabalarla taşınacak cinsten değil. Çocuklarına temiz ve sağlıklı bir sınıf lazım. Sağlığa en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde tertemiz sınıflarda pırıl pırıl çiçekler lazım öğretmenimize. Sıvamış yine kolları ve yenilemiş çocukları için sınıfını . Sonrası malum . Bilge Öğretmen çocuklarının yüreğinde iz , bizim yüzümüzde kocaman bir gülümseme oluverdi.

Teşekkürler Bilge Yıldırım . Umarız verdiğin her emek gün gelir karşına daha yaşanılır bir dünya ve ülkenin mimarı olarak çıkar. Verdiğin her emek bize ülke olarak çok iyi gelecek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz