Tareksav burs başvurusu başladı. Başvurular üç hafta sürecek

19.09.2020
706

Kamu hizmetinde gönüllü çalışmalar ortaya koymak amacıyla kurulmuş bir vakıf , TAREKSAV . Açılımı Tarım Kredi Kooperatifleri Eğitim Kültür Ve Sağlık Vakfı. Faaliyetlerinin başında ise üniversite öğrencilerini maddi olarak desteklemek var. Üniversite burs başvuruları özellikle sizler için sürekli düzenlendiğimiz bir haber kategorimiz. Sizler de sürekli hangi vakıflar burs veriyor? şeklinde araştırma yapıyorsunuz. Bu burs haberimizde size ışık tutacaktır.

Vakıf , 18.09.2020 tarihinde 2020-2021 eğitim – öğretim yılı burs başvurularını başlattığını duyurdu. Burs başvuru formu online olarak sitesi üzerinden 09.10.2020 tarihine kadar doldurulabilecek. Burs miktarı hakkında net bir açıklama yapmayan vakıf miktarın yönetimce belirlendiği bildiriyor.

Üniversiteye yeni kayıt olan veya hali hazırda okulu devam eden öğrencilerde bursa başvuruda bulunabiliyor.

Üniversiteler ve resmi kurumlardan aldığınız burslar haricindeki özel kurum ve kuruluşlardan alacağınız burslar vakfın bursunu almanıza engel teşkil ediyor.

Tareksav Burs Başvurusu

Başvuru şartları

 1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması,
 2. Türkiye’de ikamet ediyor olması,
 3. Taksirli suçlar hariç, affa uğramış olsalar bile devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmaması,
 4. Üniversitelerin örgün öğretim yapan (açık öğretim hariç) lisans programlarından herhangi birini kazanmış ve kaydını yaptırmış veya halen öğrenime devam ediyor olması,
 5. Ara sınıfta okuyan lisans öğrencisi ise, tekrara ders bırakmadan bir üst sınıfa geçmiş olması, Ancak not ortalaması 2.5 ve üstü olan (tıp fakültesi öğrencilerinde not ortalaması 2.00 ve üstü ) ve en fazla 2(iki) dersten başarısız olan öğrencilerin burs başvuruları da Yönetim Kurulu Kararı ile değerlendirmeye alınabilecektir.
 6. Okumak için mali durumu yetersiz olması ve Vakıf’tan burslu kardeşinin bulunmaması,
 7. Gelir getirici bir işte çalışıyor olmaması,
 8. Toplumu rahatsız edecek, Vakıf amaçlarıyla bağdaşmayan kötü davranış ve alışkanlıklara sahip olmaması,
 9. Üniversite ve Kamu kuruluşlarınca verilenler haricinde, özel kuruluşlardan burs almaması,
 10. Başvuru belgesini gerçeğe uygun olarak doldurmak ve belgelendirilmesi istenen belgelerle birlikte tam ve eksiksiz olarak zamanında Vakfa teslim etmiş olması,
 11. Beyan edilen bilgiler ile Vakfa teslim edilen belgeler ve/veya Vakıfça elde edilecek bilgi ve belgeler arasında aday aleyhine bir durumun söz konusu olmaması,gerekmektedir. Aşağıdaki şartları taşıyan öğrencilerin yeni burs başvuruları kabul edilemeyecektir:
  • Açık ve uzaktan eğitim öğrencileri,
  • Özel üniversite öğrencilerinden burs oranı %100’ ün altında olan öğrenciler,
  • Yabancı uyruklu öğrenciler.

Burs için gerekli belgeleri burs başvurunuzun onaylanması durumunda vakıf sizden talep edecek.

Burs başvurusu yapmak ve sıkça sorulan bölümler konusunda aklınıza takılan soruları gidermek için vakfın resmi internet sitesine uğrayın.

Bursa en son hangi tarihte başvuru yapabilirsiniz

Üniversite burs başvuruları genelde bir ay kadar sürer. Ancak vakıf 3 haftalık birsüre içerisinde başvuruları sonlandırmak istiyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bursa başburularınızı en geç 09.10.2020 tarihine kadar yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan üniversite burs başvuruları ile ilgili tüm duyurulara ulaşmak için tıklayın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.