Okullar haftaya açılacak mı? Eba dersleri devam edecek mi?

15.09.2020
233

Okul Öncesi ve İlkokul 1. Sınıflar İçin Okullar Ne Zaman Açılacak? MEB açıkladı; ilkokul, ortaokul ve lise açılış tarihleri.

21 Eylül’de 1. sınıf ve okul öncesi hazırlık öğrencileri için ders zili çalacak. MEB Bakanı Ziya Selçuk okullarda eğitime başlanılmasının ardından yapılacak 3 haftalık değerlendirme sonucu diğer kademe ve sınıflar için karar verileceğini ifade etti.

Bakanlığın yaptığı açıklamaya göre 21 Eylül tarihinde okul öncesi ve birinci sınıf öğrencileri okula başlayacak. Öğrencilerin yüz yüze eğitime katılıp katılmaması kararı velilerin isteğine bırakılacak. İlkokul birinci sınıf öğrencileri 21-25 Eylül tarihleri arasında haftada 1 gün, diğer haftalarda ise 2 gün okula gidecek.

Diğer kademeler uzaktan eğitim programlarına devam ederken üniversite öğrencileri okullarının açılması için sosyal medyadan mesajlarını iletmeye devam ediyorlar.

Bakan Ziya Selçuk sürece yönelik olarak; “Uzaktan eğitimle ilgili olarak da EBA Televizyonu ve EBA dijital platformu üzerinde çok yoğun ve sıkıntısız işleyen bir altyapımız var. Uzaktan eğitimde canlı derslere öncelik veriyoruz ve öğrenci ile öğretmene dijital ortamda eş zamanlı ve interaktif ders yapabilme imkânı sağlıyoruz. 1. sınıf öğrencilerimize uzaktan eğitimi sevdirebilmek için de oyun tabanlı dijital içerikler hazırladık. Şu an tek gayemiz, evlatlarımızı sağlıkla okullarıyla buluşturabilmek ve 21 Eylül’de okula başlayacak çocuklarımızı güvenle karşılamak. Öğretmenlerimiz, okullarımız, tüm dikkatimiz ve özverimizle buna hazırız.” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.