Payitaht Abdülhamid yeni sezonu ne zaman başlayacak? 5. sezonda izleyicileri neler bekliyor?

Payitaht Abdülhamid yeni sezonu ne zaman başlayacak? 5. sezonda izleyicileri neler bekliyor?

Payitaht Abdülhamid dizisi yeni sezona ne zaman başlayacak? Dizilerin yavaş yavaş yeni sezon bölümlerinin yayınlanmaya başladığı şu günlerde bir çok kişi Payitaht Abdülhamid yeni sezonu ne zaman diye soruyor. En son 119. bölümü yayınlanan dizinin 120. bölümü ne zaman yayınlanacak sorusu son günlerde sıkça sorulmaya başlandı.

Heyecanla beklenen dizinin oyuncularını hatırlayalım.

Payitaht Abdülhamid Dizisi Oyuncuları

– Bülent İnal (Abdülhamid)

– Özlem Conker(Bidar Kadın Sultan)

– Hakan Boyav (Mahmud Paşa)

– Can Sipahi (Şehzade Abdülkadir)

– Bahadır Yenişehirlioğlu (Tahsin Paşa)

– Duygu Gürcan (Naime Sultan)

– Ali Nuri Türkoğlu (Emanuel Karaso)

– Kaan Turgut (Sabahattin)

– Zeynep Ozan (Zülfet Kalfa)

– Yusuf Aytekin (Söğütlü Osman)

– Gülsim Ali İlhan [Gülcemal]

Payitaht Abdülhamid dizisinde Abdülhamid rolünü oynayan oyuncu kimdir?

Payitaht Abdülhamid dizisinde 2.Abdülhamid ‘i canlandıran Bülent İnal, 19 Mayıs 1973 Şanlıurfa Hilvan doğumlu. Tahsilini 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümünde tamamladı. Melis Tüysüz ile evli olan İnal’ın , Çınar adında bir oğlu vardır.

Bülent İnal daha önce hangi dizilerde rol aldı?

Kurşun Yarası, Bir Aşk Hikayesi, Ihlamurlar Altında, Cenneti Beklerken, Bu Kalp Seni Unutur Mu, Karayılan, Bitmeyen Şarkı, Bir Çocuk Sevdimi, Tatar Ramazan, Urfalıyam Ezelden, Babam ve Ailesi, Son destan dizilerinde rol almıştır.

Payitaht Abdülhamid dizisinde 5. sezondan önce neler oldu?

İzleyici kitlesi giderek artan ve insanların işlerini ona göre ayarladıkları bir dizi olmayı başaran Payitaht Abdülhamid dizisi , youtubeda resmi kanalı tarafından yayınlanır yayınlanmaz binlerce kişi tarafından izlenmeye başlıyor. Yani işi nedeniyle diziye yetişemeyenler heyecanı kaçmasın diyerek internete koyulacağı saati sabırsızlıkla bekliyor.

Bilmeyenler için belirtelim. Bölüm TV kanalında yayınlanıp sonlandıktan en fazla yarım saat sonra dizinin resmi youtube kanalı Payitaht Abdülhamid kanalında yayınlanmaya başlanıyor.

Dönem padişahı 2. Abdülhamid’in hayatından hareketle ne zorlu bir zamanda etrafını saran gizli / açık düşmanlarla nasıl bir mücadele verdiğini anlatan dizi milletimiz üzerinden oynanan oyunları anlatıp , nasıl zülum edildiğiyle ilgili gerçekleri senaryo üzerinden izleyiciye anlatıyor.

Yıllarca tartışılan bir padişah olan 2. Abdülhamid için çoğunluk ulvi bir zat olduğunu , dinine ve milletine bağlı bir şekilde ömrünü tamamen bu doğrultuda harcadığını düşünürken , kızıl sultan diye tabir eden ve diziye göre de yabancı düşmanların geliştirdiği bir söylemi kullanan bir muhalif kesim bulunuyor. Üstelik bu muhalif kesim içerisinde Mehmet Akif Ersoy gibi muhafazakar insanlar için bir kanaat önderi olan kişilerin de bulunması işin garip tarafı. Ancak Abdülhamid devrildikten sonra bir çoğu bu konu hakkında Abdülhamid Han’ın kıymetini bilemedikleri ve pişman olduklarına dair söylemlerde ve itiraflarda bulunuyor.

İşte böyle harici düşmanlar ve icraatlarına muhalif bir grup vatansever ( ki zaman zaman düşmanların maşası haline gelenler oluyor) arasında geçen mücadelesini konu ediniyor dizi. Ve zamanın muteber insanları tarafından da zekası hep övgüye nail olmuş Abdülhamid’in zekası ile bu sıkıntılı durumları nasıl atlattığı işleniyor.

Payitaht Abdülhamid 4. sezon sonunda neler yaşanmıştı?

4. sezonun son bölümü 119. bölümde bir baston içerisine gizlenen bir zehir sultanın ellerine bulaşmıştı. Saray hekimlerinde şifa arayan sultan devanın Ohannes isimli odasından dışarı çıkamayan bir hekimde olduğunu öğrenmiş ve Ahmet Celalettin Paşa’nın şüphelerine rağmen bu hekimin ayağına gitmeyi kabul etmişti.

İngiliz casusluğu yapan Albay Albert Goldsmit Abdülhamid’in duracağı yeri belirleyerek sultanı öldürmek için yerini almış ve kör bir atışla padişahı öldürmeyi planlamıştı. Tam bu sırada 119. bölüm sonlanmış ve tüm heyecan 5. sezona taşınmıştı.

Payitaht Abdülhamid 5. sezon (yeni) ne zaman başlayacak?

Payitaht Abdülhamid dizisinin yeni sezonu ne zaman başlayacak henüz kesinleşmedi . Ancak dizinin yeni sezon bölümünün 02 Ekim 2020 tarihinde yayınlanması bekleniyor. Bu hafta içinde yeni sezon fragmanı yayınlanması beklentiler arasında.

Diziye yeni transferler var. Hangi oyuncular bu sezon Payitaht Abdülhamid’te rol alacak?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.