Orhan Holding Uluslararası Fotoğraf Yarışması 2020

Orhan Holding Uluslararası Fotoğraf Yarışması 2020

Orhan Holding 10.000 çalışanı ile 4 kıtada, 15 ülkedeki üretim alanları ve mühendislik ofislerinde otomotiv sektöründe faaliyet gösteren şirketler grubu. Bu yıl 16. kez düzenlenen fotoğraf yarışması uluslararası olarak düzenleniyor.

Sayısal (dijital) kategoride ve üç bölümde gerçekleşecek yarışmanın bölümleri şu şekilde ,
a) Siyah-Beyaz (Geleneksel Fotoğraf)
b) Renkli (Geleneksel Fotoğraf)
c) Deneysel (Renkli veya Siyah-Beyaz)

Yarışmanın konusu ise “Paylaşmak”

Orhan Holding Fotoğraf Yarışması 2020 Katılım Koşulları
a) Katılım ücretsizdir.
b) Her bölüme en çok 4 (dört) fotoğraf ile katılınabilir.
c) Yarışma seçici kurul üyeleri, yarışma sekreteryası görevlileri, TFSF temsilcisi ile birinci dereceden akrabaları dışında, dünyanın her yanından tüm profesyonel ve amatör fotoğrafçılara açıktır.
d) Katılımcılar gönderdikleri fotoğrafların telif haklarına sahip olmalıdırlar. Fotoğraflarını göndermekle bu haklarını teyit etmiş sayılırlar.
e) Katılımcı, yarışmaya gönderdiği eserin tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlara kural ihlali işlemi uygulanır.
f) Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklikleri
yapan katılımcılara kural ihlali işlemi uygulanır.
g) Kural ihlali yapan kişilere “TFSF U/UA Yarışma Düzenleme Standartları Yönergesi ENG 13. maddesi’ndeki yaptırımlar uygulanır. Ödül iptal edilir ve yeri boş bırakılır. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül,
unvan ve her türlü kazanımları geri alınır. Ödül verilmişse, ödül sahibinin ödülü iade etmesi gerekir. Bu iptal durumu, diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılara talep hakkı doğurmaz.
h) Haklarında yukarıda açıklanan gerekçelerle TFSF tarafından verilmiş kısıtlılık kararı devam eden veya FIAP kırmızı listesinde yer alan katılımcılar bu yarışmaya katılamazlar.
i) FIAP patronajlı bir yarışmaya katılmakla yarışmacı, FIAP üyesi olsun veya olmasın, yarışmaya gönderdiği fotoğrafların gerek duyulduğu takdirde FIAP kural ve tanımlarına uygunluğunun tespit edilebileceğini önceden kabul etmiş sayılır. FIAP elindeki bütün imkân ve teknikleri
kullanarak bu araştırmayı yapabilir. Katılımcının kendisinden istenen gerekli bilgileri sunmaması, fotoğraf makinesi ile çekilen orijinal dosyayı vermemesi veya problemin çözümüne yönelik FIAP ile iş birliğine girmemesi durumunda katılımcı, kural ihlali yaptığı gerekçesi ile FIAP tarafından yasaklanır ve ismi her şekilde teşhir edilir. Yarışmaya gönderilen fotoğrafların EXIF verilerinin muhtemel soruşturmaları kolaylaştırmak için bozulmamış olarak tutulması tavsiye edilmektedir. (*)
j) Orhan Holding, gerekli gördüğü durumda katılımcılardan fotoğrafların asıl dosyalarını isteyebilir.
k) Yarışma sonucu Orhan Holding’in http://ipc.orhanholding.com ,
www.orhanholding.com ile TFSF’nin https://tfsfonayliyarismalar.org/ adresinde yayınlanacak adreslerinde duyurulacak; ayrıca tüm katılımcılara e-posta ile bildirilecektir.
l) Fotoğrafların yükleme, değiştirme silinme ve kategorize edilmesi sırasında ortaya çıkabilecek olası sorunlardan TFSF sorumlu olmayacaktır.
m) Şartnamede belirtilmeyen durumlar için TFSF U/UA Yarışma Düzenleme Standartları Yönergesi ile Düzenleme Kurulu ve TFSF YK’nin kararları geçerli olacaktır.

Orhan Holding fotoğraf yarışması sonuçları ne zaman açıklanacak?

Sonuçlar, 12 Kasım 2020 tarihinden itibaren http://ipc.orhanholding.com,
www.orhanholding.com adreslerinden açıklanacak.

Fotoğraf yarışması sonuçları açıklandı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.