Tekfen Vakfı Burs Başvurusu

29.08.2020
420

Tekfen ismini çoğunuz duymuşsunuzdur. İnşaat, tarım, gayrimenkul alanlarında faaliyet gösteren bir şirketler topluluğu Tekfen. Üstelik öğrencilere de ciddi anlamda destek olduğu Tekfen Vakfı ile biliniyor.

Tekfen Eğitim, Sağlık, Kültür, Sanat ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı tam adı. Bursun geçen yılki tutarı 780 TL ve 8 ay bıyunca ödenmiş. Bu yıl yaklaşık 900 TL olmasını bekliyoruz.

Tekfen Vakfı bursuna kimler başvurabilir?

 • Türkiye’de örgün ya da ikinci öğretim , devlet ya da özel farketmeksizin lisans öğrencilerine hitap ediyor.
 • Herhangi bir işte çalışmanız engel değildir. Vakfa bilgi verilmeli
 • Yurt dışı değişim programlarıyla yurt dışına giderseniz bursunuz kesilmez.
 • Ailede en fazla kazanan kişinin aylık brüt gelirinin maaş ve ikramiye dahil 4.775 TL altında olması gerekiyor.
 • Ara sınıfta okuyan öğrencilerin başvurmaları halinde, bir önceki eğitim dönemindeki 2 dönem not ortalamasının 4 üzerinden 2,50 olması ve öğrencilerin hiçbir dersten kalmamış olmaları gerekmektedir.

Tekfen Vakfı burs başvurusu için gerekli belgeler

 1. Öğrencinin fotoğrafı (Vesikalık olması şart değil. Yüzün net gözüktüğü, telefonla çekilmiş güncel bir fotoğraf da kullanılabilir.)
 2. Öğrencinin önlü arkalı kimlik fotokopisi
 3. İkametgâh Belgesi
 4. Adli Sicil Kaydı
 5. Okulu bu yıl kazandıysa: Öğrenci belgesi, sınav ve yerleştirme sonuç belgesi Ara sınıfta ise: Bir önceki döneme ait transkript ve öğrenci belgesi ile sınav ve yerleştirme sonuç belgesi
 6. Ailede en yüksek gelir sahibi kişinin aylık brüt gelirini gösteren belge (maaş ve ikramiye dahil, fazla mesai ve prim hariç)

Tekfen Vakfı burs başvurusu nereden ve nasıl yapılacak?

http://www.tekfenburs.org/ adresinden ilk kez başvuracaklar aday girişi kısmından gerekli bilgileri doldurduktan sonra başvuru yapabilirler.

Mülakatlar Tekfen Holding Ulus kampüste gerçekleştiriliyor. Mülakata hak kazanıp kazanmadığınız başvuru esnasında verdiğiniz iletişim bilgileri üzerinden size bildirilecek. Herhangi bir burs ile aynı anda bu bursu alamıyorsunuz.

2020 -2021 Eğitim Öğretim yılı için başvuru yapabileceğiniz burslar

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.