KPSS ertelenecek mi?

19.08.2020
399

Pandemi nedeniyle dünya genelinde bir çok etkinlik ve uygulama aksarken henüz vakalar sonlanmadan kontrollü sosyal hayat modeline geçen bir çok ülke de sıkıntılar ortaya çıktı.

Yeniden artışa geçen vaka sayıları insanları tedirgin ederken , salgının sonuna kadar karantina uygulamasından vazgeçemeyen Çin’de ise korona çoktan gündemin ikinci veya üçüncü sırasına düştü bile. i

Ekonominin ve başta içinde bulunduğumuz mevsim nedeniyle turizm sektörünün zor duruma düşmesini istemeyen yetkililer kontrollü sosyal hayat dedi. Tatil beldeleri için aldıkları önlemleri hatırlatırken maalesef insanların uzun süren bu durumdan dolayı ihmalkarlıkları sayesinde yeniden salgının ilk zamanlarındaki günlere dönme tehlikesi yaşanıyor.

İlk önce okulların eğitim öğretime başlama tarihleri ertelenirken sorunun devamı halinde kısıtlamalar olabileceği söylemleri sık duyulmaya başlandı.

KPSS ertelenecek mi?

6 Eylül 2020 tarihinde başlayacak KPSS oturumları bundan sonraki hafta sonlarında da devam edecek. İki haftadan fazla bir süre bulunan sınavlar için adaylar kaygılı. Salgın sürecinde böylesine yoğun bir katılımın olduğu bir sınava girmenin tehlikeli olacağını belirten adaylar sınavın ertelenmesini istiyor.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.