Dedemin Gözyaşları ile yurtdışına açılacak

Dedemin Gözyaşları ile yurtdışına açılacak

Bir dede ile lösemi hastasının hikayesinin beyaz perdeye aktarılacağı film için ödüllü yapımcı ve yönetmen İhsan Taş , Lösemili çocuklara umut olunması gerektiğini , sanata gönül veren insanların için bunun bir görev olduğunu belirtti.

Daha önce “Kaçış 1950”, “Temel ile Dursun İstanbul’da” ve “Parayı Bulduk” adlı sinema filmlerini hayata geçiren İhsan Taş, yeni projesi ile yurt dışına açılmayı hedefliyor. “Hedefimiz gerek yurt içi, gerekse de yurt dışındaki tüm festivallerde ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek” diyen İhsan Taş, Bir Dede ile Lösemi hastası torununun hayat hikâyesini kaleme aldığı “Dedemin Gözyaşları” isimli yeni projesinde; gerek oyuncu kadrosu, gerekse de teknik ekip olarak Türkiye’nin en iyileriyle çalışacağının altını çizdi.

Bir ülkede toplumun kültür seviyesinin artmasında sanat ve sinemanın öneminin çok büyük olduğuna değinen başarılı yapımcı, yaklaşık 3 yıldır üzerinde büyük bir titizlikle çalıştığı yeni projesinin senaryosunu yazarken, her şeyin daha gerçekçi olması için, o hastalığa yakalanan hasta yakınlarının ve Doktorların bilgilerine başvurarak senaryosunu tamamladığını dile getirdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.