Anadolu Vakfı Burs Başvuruları

10.08.2020
412

2020-2021 öğretim yılı başlamak üzere öğrenciler üniversite tercihlerini yaptılar ve kısa bir süre sonra yerleşmeye hak kazandıkları üniversite ve bölümlerini öğrenecekler.

Yerleşme işleminden sonra ise ilk önce bir çok öğrencinin kafasını kurcalayan soru ihtiyaçları nasıl karşılayacağı olacak. Bir çok öğrencinin yararlandığı eğitim bursları öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlayan kuruluşlar tarafından duyurulmaya başlandı.

Anadolu Vakfı bursundan kimler yararlanabilir?

Yurt içindeki eğitim kurumlarında lisans seviyesinde, tam zamanlı öğrenci statüsünde kayıtlı öğrenciler burs başvurusunda bulunabiliyor.

Ayrıca ,

  • T.C.Vatandaşı olmak
  • Maddi desteğe ihtiyaç duyuyor olmak
  • Devlet üniversitelerini kazanmış olmak (Açık Öğretim ve Uzaktan Öğretim programları kapsam dışındadır.)
  • Farklı kurumlardan alınan burslar, başvurunuza engel teşkil etmez.

Anadolu Vakfı öğrenci bursları 9 ay süreli olup, Aralık ayı içinde bursiyerliği kesinleşen yeni bursiyerler için işlemlerinin tamamlanmasının ardından gelen ilk ay olan Ocak ayından başlamak üzere aylık olarak ödenmektedir. Burslar, ilgili ayın 15’inde hesaplara yatırılmakta olup bayram vb resmi tatil durumlarında, hesaplara erken tarihli yatırılmaktadır.

Yeni bursiyerler için ilk yıl geçmiş dönemli ödeme yapılamayacaktır.

Burs ödenen 9 aylık süreç, Ocak-Haziran ve Ekim-Aralık dönemlerini kapsamaktadır.

Burs ücretleri her yıl gözden geçirilmektedir.

Anadolu Vakfı Burs Başvuruları

Başvurular bu yıl için henüz başlamadı. Başvuruların açılıp açılmadığını

https://www.anadoluvakfi.org.tr/form bu adresten takip edebilirsiniz. Vakıf burs başvurularını genelde 1 Eylül itibariyle almaya başlıyor ve burs başvuru süreci bir ay boyunca yani eylül aynının sonuna kadar sürüyor.

YORUMLAR