Athleticus ve Mr.Magoo için anlaşma yapıldı

13.07.2020
260

“Bay Magoo’nun enerjisini geniş kitlelere yaymayı hedefliyoruz”

Nicklodeon ile anlaşmaya varan Athleticus yapımcısı Xilam Animation izleyici kitlesini büyütmeyi hedefliyor.

Akademi Ödülleri adayı Fransız animasyon stüdyosu Xilam Animation, CGI dizisi Athleticus ve animasyon komedisi Magoo için Nickelodeon ile anlaşma yaptı.

Nicklodeon , Athleticus’u iki sezon boyunca yayınlayacak

Athleticus

Bu global anlaşma ile Nickelodeon, Asya Pasifik, EMEA ve Latin Amerika’yı da kapsayan iki sezonluk Athleticus için ücretli TV yayın haklarını alıyor. Yayıncı ayrıca Benelüks, İtalya, Vietnam, Filipinler ve Arjantin’deki Athleticus için de ücretli TV yayın haklarını elde etti.

Nicklodeon’un diğer transferi Mr. Magoo

Bunlara ek olarak,Nickelodeon, bu hafta Nicktoons’da başlayan Xilam’ın hit komedi dizisi Bay Magoo için de Birleşik Krallık’ta ücretli TV yayın haklarını aldı.

Xilam Animation Dağıtımdan Sorumlu Başkan Yardımcısı Morgann Favennec; “Nickelodeon ile başarılı ortaklığımızı geliştirmekten ve listemizdeki iki yapıma daha ev sahipliği yapmaktan heyecan duyuyoruz” ve “Büyüleyici karakterleri ve mizahi hikayeleriyle, dünyanın dört bir yanındaki ailelerin Athleticus’u izlemeyi seveceğini biliyoruz. İngiltere’de Bay Magoo’ya verilen müthiş ilgiye takiben, dizinin eğlenceli ve komik enerjisini yeni kitlelere taşımayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

Ailelere hitap eden Athleticus, Xilam’ın yakın zamanda satın aldığı CGI-studio Cube Creative tarafından üretildi. Athleticus’da, masa tenisi, yarış kızağı ve curling gibi bir çok rekabetçi spor dalında yer alan vahşi hayvanlar var ve hayvanların sporların her birinde ne kadar başarılı oldukları tamamen kişiliklerine ve anatomilerine bağlıdır ve bu da çok komik sonuçlar doğurur. Dizi, bir çok ödüle sahip olan Nicolas Deveaux tarafından yaratılıp ve yönetiliyor.

Nickelodeon Hakkında

41. yılını kutlayan Nickelodeon, çocuklar için bir numaralı eğlence markası olmaya devam ediyor. Çocukları yaptığı her işte ilk sıraya koyarak küresel bir marka haline gelmiş olan Nickelodeon, Amerika Birleşik Devletleri ve dünya çapında televizyon programlama ve yapımının yanı sıra tüketici ürünleri, dijital, konum tabanlı deneyimler, yayıncılık ve uzun metrajlı filmleri de bünyesinde barındırıyor Daha fazla bilgi için http://www.nickpress.com adresini ziyaret edin. Nickelodeon ve ilgili tüm başlıklar, karakterler ve logolar ViacomCBS Inc.’ın ticari markalarıdır. (Nasdaq: VIACA, VIAC).

Xilam Hakkında

Animasyonda önemli bir isim olan Xilam, 1999 yılında kurulan hem çocuklar hem de yetişkin izleyiciler için 190’dan fazla ülkede orijinal programlar oluşturan, üreten ve dağıtan entegre bir stüdyodur. Xilam içerikleri televizyonda yayınlanır ayrıca Netflix, Disney +, Amazon, NBC Universal, SVoD platformlarında YouTube ve Facebook dahil ADVoD platformlarında da bulunur. Yaratıcılığı, dünya çapında tanınan inovasyon kapasitesi ve endüstrisinin en ileri noktasında editör ve ticari uzmanlığı ile Xilam, hızla büyüyen bir pazarda kilit oyuncu olarak konumlandırılır. Her yıl gerçek başarılar elde eden Xilam gücünü, Oggy, the Cockroaches ve Zig & Sharko gibi tarihi markaların yanı sıra yeni çıkan ve okul öncesi çocuklara hitap eden Oggy Oggy Moka, Mr. Magoo, ve Academy Award® aday gösterilen yetişkin uzun metrajlı film I Lost My Body’den de alır. Xilam’ın gün geçtikçe genişleyen güçlü kataloğu artık 2.200’den fazla bölüm ve üç uzun metrajlı filmden oluşuyor. Xilam, 2019 yılında, şirkete 3D ve bilgisayar tarafından oluşturulan görüntülerde benzersiz uzmanlık sunan Cube Creative’i satın aldı. Xilam, Paris, Lyon, Angoulême ve Vietnam’daki Ho Chi Minh’deki stüdyolarında 400 sanatçı da dahil olmak üzere 500’den fazla kişi çalışıyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.