MEB’in yeni uygulaması Tabii

10.07.2020
641

Milli Eğitim Bakanlığı “Z Kuşağı ” diye tabir edilen çocukların öğrenmesini ve bilgilerini tekrar etmesini eğlenceli hale getirmek için bir uygulamayı yayına soktu.

Öğrenciler girişte EBA hesaplarına girişte kullandıkları giriş bilgileri ile giriş yapabiliyor.

MEB Tabii Uygulaması

Kimlere yönelik?

5. sınıftan 6. sınıfa , 6. sınıftan 7. sınıfa ve 7. sınıftan 8. sınıfa geçen öğrenciler olmak üzere üç seçenek bulunuyor. Bu seçeneklerden herhangi birisinde ise karşınıza Türkçe , Matematik , Fen Bilimleri ve Sosyal Bilgiler derslerinin herbirinden 10’ar soru bulunuyor.

Nasıl işliyor?

Bu dersleri tekrar etmek amacıyla sorulara cevap veriyor karşılığında ise puan kazanıyor. Doğru cevaplar için yedişer puan verilirken yanlışlar için ise ikişer puan düşülüyor. Joker haklarınız bulunan bir nevi yarışma tadında öğrendiğiniz uygulamada jokerler şu şekilde:

yarı yarıya: yanlış olan iki cevap şıkkını eliyor.

süreyi uzat : soru için verilen 60 saniye dolunca karşınıza çıkan ve iki kere kullanabileceğiniz joker hakkında verilen ek süre 30 saniye

bir hak daha ver : yanlış cevap vermeniz halinde karşınıza çıkan bir başka joker başka bir şıkkı daha seçmenize olanak sağlıyor.

Eğlenerek öğretmeyi amaçlayan programın hakkındaki yorumlar ise olumlu gözüküyor. Ancak yine de beğenmeyenler var. An itibariyle 3,9 puana sahip uygulamanın kullanımı arttıkça ve iyileştirmeler yapıldıkça puanının da artacağını düşünüyoruz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.