En iyi vakıf üniversiteleri- İstanbul

09.07.2020
186

Üniversite sınav sonuçları açıklanmasına az bir zaman kaldı. Öğrenciler hangi üniversiteye gideceklerini , kendilerini üniversite yaşamında nelerin beklediğini merak ediyor.

Eskiden çok az sayıda vakıf üniversitesi bulunurken öğrenciler genelde tercihleri devlet üniversitesi olurdu. Çünkü köklü ve isim yapmış okullarda haliyle yılların ismi okulla özdeşleşmiş hocaları bulunurdu. Ancak kısa sürede özel üniversiteler bu durumu lehlerine çevirdi. Üstelik bu durum devlet üniversitelerine de rekabetçi bir tutum getirdi. Dolayısıyla tartışmaya açık olmak üzere ülke ve ülke gençliği kazandı diyebiliriz.

Elbette böyle bir eğitime epeyce bütçe ayırmak gerekebiliyor. Ancak burs olanağı oldukça avantajlı bir durum sağlıyor.

Sizler için kafanızda şekillenmesi adına İstanbul’da bulunan en iyi vakıf üniversitelerini sıralamak istedik.

İstanbul’daki iyi vakıf üniversiteleri

1 – Koç Üniversitesi

2- Sabancı Üniversitesi

3- Acıbadem Üniversitesi

4- Yeditepe Üniversitesi

5- Özyeğin Üniversitesi

6- Bahçeşehir Üniversitesi

7- Doğuş Üniversitesi

8- Kadir Has Üniversitesi

Yukarıda saydığımız iyi üniversitelerden bazıları ancak iyi üniversite derken bu bir rekabet işi ve sosyal aktiviteleri ile öğrenci yaklaşımı ile kampüs olanakları ile beraber değerlendirilmeli. Tüm bunlar birlikte değerlendirildiğinde buralarda okumuş öğrencilerin bilgi ve tecrübelerinden yararlanabilirsiniz. İlk fırsatta bizler de bu okullarda ve diğer okullarda okumuş öğrencilerden sizler için kısa bilgiler derleyeceğiz.

YORUMLAR