Devamsızlığı olan 12 sınıf öğrencilerine mezuniyet müjdesi

09.07.2020
174

Küresel salgın nedeniyle ikinci dönem not verilse dahi geçerli olmamış birinci dönem sonu notlarına göre sınıf geçme belirlenmişti.

Bu durum ilk dönem zayıfı olup öğrencileri üzdüğü gibi öğretmenler için de bu ani durum üzücü bir duruma yol açmıştı. Bazı öğretmenler öğrencinin biraz daha gayret etmesi düşüncesi ile ilk dönem performans notunu kısıtlı kullanırken öğrencilerini ikinci dönem çalışmanın düzeni halinde seni geçirebilirim diye motive ediyordu.

Milli Eğitim Bakanlığı bir düzenlemeyle birinci dönem devamsızlık hakkını dolduranlardan tüm dersleri başarılı olanları mezun etmeye karar verdi.

2019-2020 eğitim ve öğretim yılının birinci dönemi itibarıyla tüm derslerden başarılı olmalarına rağmen toplam devamsızlık süresini dolduranlar, devamlı öğrenciler gibi işleme tabi tutularak mezun edilebilecek.

Birinci dönem puanı oluşmasına rağmen başarısız dersleri olup devamsızlık nedeniyle sınıf tekrarı durumunda olan lise son sınıf öğrencileri de başarısız oldukları derslerden sorumluluk sınavlarına girerek başarmaları halinde mezun olabilecekler.  

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.