Lise Öğrencileri İçin Ara Sınıf Kaynak Önerileri

07.07.2020
190

Bu yazımızda sizlere branşlar bazında ara sınıflarda kullabileceğiniz kaynakları uzmanları ile değerlendirerek sentezledik. Umarım faydasını görürsünüz.

Başlamadan şunu da belirtelim. Özellikle matematik olmak üzere ara sınıf ve üniversite hazırlık için kaynak önerileri örtüşmeyebilir. Gri Pusula olarak sizlere hangi süreçte hangi kaynağın daha faydalı olacağı konusunda ayrıntılı bilgiler sunmaya çalışacağız. Ancak şu da bir gerçek ki her kitaptan herkesin aynı ölçüde faydalanabilmesi mümkün değil. Ancak öğrenci eğer çalışma yöntemini doğru uygularsa aslında önemli olan hangi kaynağı çözdüğü olmayacaktır. Ancak yine de bazı kaynaklar dizgisiyle , konu içinde boşluk bırakmamasıyla ve düşündürmesiyle bazı farklılıklar ortaya koyabilmektedir.

Lise öğrencileri için ara sınıf matematik dersi için kaynak kitap önerileri

Ara sınıf için vazgeçilmez kaynaklarınızın başında Karekök gelmelidir. Zira yıllardır yoğun bir emek verilerek hazırlanan bu güzide yayın öğrencilerin bir çoğu tarafından beğeni görmekte ve konuyu öğrendiklerini hissetirmektedir. Ancak karekök üniversite sınavında anlayışın son yıllarda biraz değişmesiyle biraz değişim konusunda yavaş kalmış ama onu da hızla kapatmaya çalışmaktadır. Bu yayın için ara sınıfta vazgeçmeyin üniversite hazırlıkta hakkını yemeyin ama tek başına onla yetinmeyin demekteyiz

( Zira yıllarca eski üniversite sınav sisteminde rakipsizdi)

Burada ara sınıf için vazgeçilmez bir başka kaynak olarak Çap Yayınları fasiküllerinin geldiğini söyleyebiliriz. Konuyu ele alış biçimi ve düzeniyle öğrencilerin karşısına paranızı aldıktan sonra da yanınızdayız mesajı ancak bu kadar verilir. Her öğrenciye bir şeyler verebilecek nadide kaynaklardandır.

Birey PLE yine takip edebileceğini güzel kaynaklar arasında yerini alabilir.

Lise öğrencileri için ara sınıf Kimya dersi için kaynak kitap önerileri

Temel sıkıntısı olan öğrenciler için Aydın ve Eis yayınları iyi bir başlangıç kitabı olabilir. Palme ve Paraf yayınları ise bir şeyler biliyorum üstüne ne koyabilirim diyenler için ideal gözüküyor. Ancak bu alanda da yine Çap yayınları hepsini istiyorum diyen öğrenci için ideal gözüküyor.

Lise öğrencileri için ara sınıf Biyoloji dersi için kaynak kitap önerileri

Eğer biyoloji sizin korkulu rüyanız ise karekök sıfır veya Karekök MPS ile başlayabilirsiniz.

Ancak böyle bir çekinceniz yok ise çözmeniz gerekli olan yayın Palme veya alternatif olarak Paraf yayınları olabilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.