İSAR Vakfı Burs Başvuruları Başladı

06.07.2020
413

İSAR Vakfı tarafından , 2020 – 2021 yılında İstanbul’daki üniversitelerin bölümlerini kazanmış öğrencilere burs sağlanıyor. Burs için gerekli koşulları taşımaları ve devam ettirmeleri halinde bursa hak ve devam kazanan öğrencilerin yapması gerekenleri sizler için derledik.

İSAR eğitimi adı verilen bir dizi eğitimlere devamlılık şartı koyulan burs için son başvuru tarihi 24 Ağustos 2020 .

Yazılı sınav , dil sınavı ve mülakat gibi aşamaları bulunan başvuru ve kabul süreci sonunda lisans öğrencileri 4 yıl , ilahiyat öğrencileri ise 5 yıllık bir programda olacaklar.

İSAR Vakfı Hakkında ,

Vakfımızın temel gayesi üstün başarılı lisans ve lisans üstü öğrencilerini çağdaş dünyanın gerekleri doğrultusunda desteklemektir. Bu desteğin sonucunda Doğu’nun ilmi geleneğini hakkıyla hazmetmiş ve Batı’da ki ilmi gelişmeleri yakından takip edebilecek ve toplumumuzun meselelerini dert edinmiş ilim adamları yetişecektir. Vakfımızın desteklediği öğrencilerin, ülkemizin ve dünyanın karşılaşmakta olduğu kültürel ve sosyal problemlere etkin ve nitelikli çözüm önerileri sunabilecek donanıma sahip olmaları arzulanmaktadır. Bu bağlamda, öğrencilerimizin uluslar arası düzeyde akademik çalışma yapabilecek derecede çalıştığı alanlara hakim olmaları ve kültürümüzü tüm dünyada gereğiyle temsil edebilmeleri istenmektedir.

İstanbul Üsküdar ilçesinde bulunan vakfın bursu hakkında aklınıza takılanlar için vakıf sitesinde sık sorulanlar diye bir bölüm bulunuyor.

Siteye ulaşıp 2020-2021 Üniversite Bursu hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.